avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Activitate cristinateo

Activitate cristinateo

Răspuns la discuția Recurs
Avocatul ales m-a ajutat foarte mult. In fond am castigat procesul in prima instanta. la recurs s-a judecat la primul termen, fara alte inscrisuri la dosar din partea recurentului si fara ca acesta sa se prezinte.Ce ar fi putut face avocatul mai mult.
Hotararea nu a fost inca redactata. Am vazut doar condica si am cerut certif. de grefa.
Răspuns la discuția Recurs
Observ ca sunteti vadit deranjata de intrebarile mele.Puteti sa le ignorati.In ce o priveste pe doamna avocat,nu are nici o vina cata vreme decizia pronuntata nu a gasit-o in Bucuresti.O sa avem suficient timp sa gasim toate posibilitatile.
Poate aveti dreptate in privinta incapatinarii, dar este dreptul meu sa consider ca am fost nedreptatita, incalcandu-se dreptul fundamental la munca.
Voi merge mai departe cu sau fara sfaturile Dvs.
In fond la ce bun forumurile?
Răspuns la discuția Recurs
Instanta de recurs nu poate sa greseasca?
daca s-a produs o eroare voluntara sau involuntara ce posibilitati am in opinia Dvs.?
Răspuns la discuția Recurs
Va rog cand instanta de recurs, rejudeca fondul si modifica hotararea, studiaza dosarul initial din instanta de fond sau doar motivarea recurentului?
Răspuns la discuția Recurs
Solutia ce urmeaza sa fie redactata poate sa difere fata de certif.de grefa?
Răspuns la discuția Recurs
Ce reprezinta cerfificatul de grefa?
Multumesc
Răspuns la discuția Recurs
Scuzati-ma. O clipa m-am crezut pe msg...
este foarte greu de explicat cand nu aveti motivarea primei instante. Eu am cerut contract de1/2 norma pentru ca norma mea intreaga este tot in acel spital,dar la catedra de medicina interna. Aceasta 1/2 norma este activitate integrata aferenta postului didactic(norma intreaga). Pana si in Codul muncii se pecizeaza ca daca nu se specifica ca este norma partiala se considera contractul ca fiind de norma intreaga.Nu vorbim de norme de lucru in spitale diferite.Pana in 2005 se vorbea de indemnizatie, reprezentand salariu de 50%.
Răspuns la discuția Recurs
ma refer la revizuire si faptul ca s-a dat altceva decat am cerut
Răspuns la discuția Recurs
dar eu am cerut contract de 1/2 norma iar decizia face referire la contract de munca si atat.
Răspuns la discuția Recurs
Buna seara
In cele din am priceput cum este cu hot. potrivnice.
va rog spuneti-mi la cele scrise putin mai sus(astazi), pot spune ca:s-a respins ceva ce nu am cerut?