avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate rain4est

Activitate rain4est

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Si pt cei de jos exista aceasi 'solutie de avarie "
Discuție Partaj bunuri
Buna ziua,
Eu si sotia mea , divortati deja, urmeaza sa facem o procedura de partaj la un mediator . Bunurile ar fi o proprietate comuna care consta intr-o casa de vacanta de dimensiuni reduse si curte . Casa este utilata complet cu tot ce presupune o gospodarie . Afara de asta ar mai fi niste echipamente electrocasnice in locuinta mea proprietate personala, unde am locuit . Problema ar fi ca din ce am inteles de la sotia mea, ea revendica intreaga proprietate comuna si aproape tot echipamentul electrocasnic din locuinta mea, sustinand ca a avut venituri duble fata de mine , lucru adevarat de altfel . Insa nu prea pot accepta asa ceva fiindca aproximativ 40% din constructia casei de vacanta a fost executata de mine , apoi am mai contribuit in afara de bani proveniti din salariul meu si cu alte sume de bani pe care din pacate nu am cum sa-i justific fiindca i-am primit fara acte doveditoare sau cu o suma de bani provenita dintr-o mostenire . Ar fi urat ca dupa 18 ani sa ma trezesc cu casa goala, ca si cum nu am facut nimic toata viata . Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat ?
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
In primul rand, nu ati semnalat daca sunteti barbat sau femeie.
In al doilea, nu intelegem ce inseamna"fisierul de pe gd" .
In al treilea .... Carevasazica ..... in momentul faultului pervers , atunci cand s-a lipit cu "zona pelvica" in posteriorul dvs , agresorul dadea vreun semn de erectie sau nu ? Daca nu, nu aveti ce sa faceti , inseamna ca doar v-a amagit inutil .Un magar insensibil .
Scuze... n-am putut sa ma abtin .
Asa este .
Răspuns la discuția Detectoare de Gaz
Asa este .... dau raspunsuri in 2 peri de neinteles . Nu vor raspunde niciodata clar, si anume sa denumeasca clar ce tip de echipamente trebuiesc montate astfel incat sa fim in legalitate . O dau de gard si o lasa cumva la latitudinea firmelor agreate de ANRE . In concluzie, toti vom monta acele echipamente scumpe de frica opririi gazelor .
Din pacate nu se poate, fiindca lunar vine cineva cu o consola radio care trebuie sa "citesca" consumul dvs care poate fi zero sau unu sau doi sau treizeci , altul care descarca informatiile din consola si tipareste acel consum zero ... deci, exclus . E ca si cum nu vreti sa mai platiti administratorul fiindca nu locuiti acolo .
Cum procedati cu sedintele AG avand in vedere pandemia si restrictiile impuse ?
Va multumesc pt link, foarte de ajutor .
Legea 196 o studiasem ,insa nu am gasit raspunsuri cu tinta la anumite probleme , cum ar fi de ex : semnare adeverinte, completare carte imobil , etc .
In lipsa unui Presedinte, asa cum din pacate se intampla in multe imobile , comitetul executiv poate imputernici administratorul sa preia atributiile Presedintelui ?
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dar termenul "maximum " il intelegeti ?