avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Activitate RendezJohn

Activitate RendezJohn

Răspuns la discuția Abuz agent de pază
Nu am urme deloc a fost un pumn o palmă nu stiu exact cum ma lovit dar de lovit a lovit ca ma trantit de masa de durut nu pot sa spun ca ma doare nustiu daca as putea sa scot CML ...

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Depuneti plangere penala sub aspectul savarsirii infractiunii de purtare abuziva, nu avea dreptul sa va agreseze.
Mergeti sa scoateti CML daca aveti urme ale violentei.
Solicitati in probatiune imaginile surprinse de camerele de supraveghere.

Vreau sa stiu ce as putea face in situatia data am fost lovit peste fata cu pumnul/palma de un agent de pază într-un restaurant unde eram eu si prietenul meu ... prietenul meu facuse scandal înăuntru fiind provocat de un alt om din restaurant ( nu sa batut nimic nu sa atins nimic nu sa spart nimic doar cearta ) felele de la restaurant au apăsat butonul de panică si au venit 2 agenți de la pază eu ma aflam la bar agenți au intrat si nu mau intrebat nimic pur si simplu mau lovit pe la spate iar eu lovindu-ma de masa si in timpul acela sa spart si telefonul meu ( se vede tot pe camere ) apoi ne'au scos afara ...afara le-am spus că o sa sun la 112 si o sa ii reclame dupa care ei au început să amenințe cu acte violență vorba multă... Am sunat la 112 au venit 3 polițai fata de cei 3 polițai a inceput sa amenințe din nou agentul de pază... poliția tot pe mine ma luat la secție pe el la lasat in pace... mi-au dat o foaie sa ma prezint peste 3 zile la poliție și sa ma decid atunci ce vreau sa fac daca sa depun plângere sau nu ... Si aici am vrut sa ajung si sa pun următoarea întrebare ce ar putea pati agentul de pază daca depun plângere? As putea sa imi scot certificat medico-legal pentru lovirea? ( nu ma doare nimic ) totul a fost filmat pe camere si am si martor prietenul meu ... Sa imi iau un avocat? Sau sa o las balta pentru ca agentul nu va fi sancționat cu nimic doar pentru atata lucru ?( lovire si amenințări) multumesc anticipat