avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Activitate bogdansem

Activitate bogdansem

Multumesc mult pentru raspuns,

De asemenea stiti cumva o persoana/firma care se poate ocupa de tot procesul administrativ contracost?

Multumesc,
Bogdan
Multumesc mult pentru raspuns. Stiu ca asta este procedura, insa intrebarea este daca aceasta constructie de balcon mai este permisa in mod normal dupa anveloparea blocului.

Multumesc.
Buna ziua,

Blocul in care locuiesc este in proces de finalizare anvelopare. Detin un apartmanent la parter si as dori sa contruiesc un balcon. Incerc sa obtin un raspuns de la primarie in ceea ce priveste autorizatia de constructie in aceste conditii (postanvelopare) dar nu am primit nici un raspuns.

As aprecia daca m-ati putea ajuta cu un raspuns.

Multumesc mult,
Bogdan Semenescu
Buna ziua,

Am o mare problema, cu o vecina de la parter, care este singura care are cheie de la uscatorul blocului (de la parter). Din ce am inteles, ea a ajuns sa aiba singura cheie de la uscator, pentru ca intr-o zi a schimbat iala + lacatul. Eu locuiesc tot la parter si doresc sa folosesc si eu acel spatiu cf. legii din 2007. Am vorbit cu presedintele blocului, dar el cica nu vrea sa se bage, mai ales ca acea vecina, fiind de etnie romma, devine isterica cand i se cere cheia. Imi spune constant sa o dau in judecata, ca pe ea nu o intereseaza.

Intrebarea mea pentru d-voastra este: Pot sa sparg usa si sa schimb eu iala cu un lacatus in prezenta presedintelui de bloc (asta daca reusesc sa il conving) ?

Va multumesc,
Bogdan