avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Activitate Alex 1986

Activitate Alex 1986

Doamna avocat Maria, sa inteleg ca trebuie să deschid procesul aici in germania? Mersi
Ok va multumesc. O să încerc să aflu cât mai multe detalii despre domiciliul ei și pe urmă o să contactez un avocat
Problema e ca nu știu domiciliul mamei ultimul domiciliu a fost in spania i-ar acum locuiește în românia dar nu știu exact unde. În cazul ăsta ce a-și putea face?
Trebuie să contactez un avocat din județul de domiciliu sau nu contează? Si care ar fi costurile aproximative,si durata?
Noi locuim in germania, intrebarea me este, mă poate reprezenta un avocat? S-au trebuie neapărat să mă prezint la tribunal! Datorită serviciului nu ma pot deplasa în românia. Multumesc. Mentionez că am dovezi scrise cum că refuză să îmi dea procură.
Bună ziua, cum pot solicita dreptul de semnătură asupra unui minor pentru reînnoirea pașaportului și altor acte necesare. Minorul locuiește cu mine de cand sa născut.si acum are 10 ani. Mama copilului neimplicanduse cu nimic in cresterea sau educația copilului. Mentionez că locuiesc in germania împreuna cu copilul. Si trebuie reînnoit pașaportul dar mama refuză să îmi dea procură pe motiv că ( fiecare cu familia lui) mersi anticipat