avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Activitate Anca7778

Activitate Anca7778

Buna ziua! In urma unui accident de circulatie in calitate de pieton, sotul meu a primit 80-85 zile ingrijiri medicale cu punerea vietii in pericol ( conform CML). Vom merge la reevaluare si probabil va mai primi o completare la CML. In pv de la fata locului este mentionat el ca vinovat , dar exista martori care au dat declaratii care dovedesc contrariul, lucru ce va fi stabilit in instanta.Am depuna si plangere penala. Prin intermediul unei rude, ne- a fost recomandat un domn de la o firma de recuperari daune, CEDE, din alta localitate, cu care Nu am semnat inca un contract, am b la telefon si cu avocatul mentionat de el. In tot acest timp nu am avut timp sa ma interesez despre CEDE, am facut- o recent si sincer Sunt Putin socata ....am inteles ca se aleg chiar si cu 60% din valoarea despagubirilor cu putin efort. Credeti ca o firma de avocatura specializata in despagubiri este mai indicata? Imi puteti recomanda una in zona Moldovei ( Iasi , Neamt, Suceava etc) . Multumesc, cu respect!
In urma unui accident de circulatie in calitate de pieton, sotul meu a solicitat un CML pe baza documentelor medicale( are 2 operatii: glezna+ clavicula, fracturi costale, fractura omoplat, capul spart in 3 locuri fara leziuni plus ca in timp ce era internat a facut embolie pulmonara , fiind internat la ATI). I s- au acordat 80-85 zile de ingrijiri medicale si s - a specificat ca I s- a pus viata in pericol. Vrem sa depunem plangere penala dar ni s- a spus pe de o parte ca se va clasa pt ca nu sunt90 zile , pe de alta parte ca nu e nevoie de 90 zile pentru ca se specifica ca I s- a pus viata in pericol. Specific ca conducatorul auto vinovat are 82 de ani si nu s - a interesat de situatia medicala a , chiar considerandu- l pe el vinovat.( avem martori care dovedesc contrariul). Putem depune plangerea penala cu sorti de Va multumesc!