avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 700 soluții astăzi
Forum Activitate Vasilica1986

Activitate Vasilica1986

Fostul concubin are ordin de protectie pe o perioada de 6 luni din data de 4.04.2022.Eu ca victima as putea sa mai fac ceva sa se anuleze?


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Puteti sa discutați cu polițistul de proximitate, sectoristul de pe vremuri si sa-i explicați situatia.Daca este mai dezghetat poate incerca sa discute cu vecina respectivă ,sa-i spuna că nu are dreptate si ca nu incalcati nici o normă legale..Daca nu vrea să vă ajute va spune că nu e de competenta lui.In rest puteti incerca sa faceți dvs o sesizare în scris la poliție în care sa povestiți problema dvs dar nu vad sanse mari de rezolvare.

Va multumesc pentru raspuns!
Buna ziua!Locuiesc intr-un bloc de garsoniere si am un copil de 3 ani jum.Vecina care sta sub mine la cel mai mic zgomot incepe sa imi bata in perete asta fiind ziua.Am avut nenumarate discutii cu dansa si iam explicat ca e un copil mic si oricum nu exagereaza cu zgomotul.Nu intelege,si din cate am inteles este si alcoolica.Am ajuns sa vorbesc in soapta in casa mea,nu stiu ce sa fac ma simt hartuita de asceasta femeie.Exista ceva legal pt aceasta situatie?