avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Activitate Marius Ionescu2021

Activitate Marius Ionescu2021

Va mulțumesc frumos pentru promptitudine! Mare om mare caracter.
Stima și respect.
Va întreb și eu, ca să intru în posesia acestui FIAM, trebuie sa îl iau acum de la itm sau de la fostul loc de munca?
Va mulțumesc pt ajutor.

Eu am fost chemat la munca pt a primi acel aviz/raport FIAM. Dar din ce am citit acolo erau doar minciuni, asa ca am refuzat primirea lui. Iar avocatul meu a spus ca a făcut cerere către itm pentru citire. Iar cei de la politie îl așteaptă și ei, de 2 luni de zile...
În urma unui accident la locul de munca, eu am făcut demersurile către politie itm pentru a declara accidentul.
Angajatorul aflând ulterior când au primit notificare de la ITM.
Momentan totul a stagnat, ulterior mi-am luat un avocat, a făcut demersurile către parchet pentru a afla numărul unic al dosarului și către cei de la itm ca să primească acel FIAM RAPORT ITM.
Polițistul de caz, după 2 luni de zile încă îmi spune ca nu a primit nimic de la itm presupun ca acel dosar /FIAM în urma AM
Nici avocatul meu după aproape o luna de zile nu a primit acel FIAM.
În urma cererii făcute de avocat către parchet, unde spune următoarele "va comunicam ca cererea dumneavoastră împreună cu înscrisurile la acesta unitate de parchet au fost înainte către sectia de politie pentru soluționarea cauzei". Polițistul de caz spunând ca nu a primit nici o notificare de la parchet....
Va rog, un sfat... O îndrumare.
Va mulțumesc!
Bună ziua!
Dacă fac sesizare telefonica către politie pentru gălăgia din bloc țipete manele chestii de genul, pot rămâne anonim, sau mi-se poate "afla identitatea" de către cel pe care îl reclam.
Mulțumesc!