avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Activitate Anca Pann

Activitate Anca Pann

In situatia in care se depune bilanțul contabil aferent 2019, exista vreo lege care impune depunerea bilanțurilor aferente 2020,2021 in urmatoarea saptamana dupa ce s-a depus 2019?
Multumesc!
Discuție Control ANAF
Buna ziua, se poate “amâna” un control ANAF pe TVA ?
Multumesc!
Multumesc mult! Am sperat sa nu ajung pana acolo ptr ca e un procedeu care poate dura si 3 ani, am reusit sa rezolvam amiabil,
Buna ziua, contabilul unui SRL refuza sa predea balanțele de verificare, balanțe terțe, bilanțurile aferente ult 3 ani. Pana sa acționez in instanța, vreau sa il notific in scris sa acționeze la predarea documentelor contabile, semnat de administratorul si asociații societății. Ajutați-ma, va rog, cum sa se desfășoare aceasta notificare si ce puncte din codul fiscal ar trebui sa precizez.
Menționez ca contractul intre societate si contabil, nu este incheiat, relatia s-a degradat fara sa stiu motive iar lipsa comunicării a intervenit intre noi.
Multumesc!
Buna ziua,
O masina sub sechestru a fost ridicată de catre politie impreuna cu executorul, intr-un dosar de executare pe rol, la care am termen in cateva zile. Este un abuz? Ce este cel mai
bine sa fac?
Multumesc!
Se pot cere cheltuieli de judecată in situatia in care câștigam in instanța anularea unui act de control al ANAF?
Multumesc!
Nu are cim, doar contract cu CAS
Buna ziua,
Care este modul de calcul al indemnizației ptr concediu medical al administratorului fara salariați?

Multumesc respectuos
Buna ziua,
Sunt administrator si asociat unic intr un srl fara angajati. Pot beneficia de indemnizatia de concediu medical ?
Multumesc!