avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate Petrisor34

Activitate Petrisor34

Bună ziua. Anul trecut am fost plecată din țară, soțul a mers și a băgat divorț după o cearta. Eu nu
am știut de acel divorț. Când m-am întors ne am împăcat. Anul trecut în decembrie am primit un plic de la judecătorie, în care spunea ca pe 19 noiembrie 2020 am avut prima înfățișare, eu primid plicul pe 2 decembrie 2020. Atunci am aflat de divorț. Dar el mi a spus ca deja vorbise cu avocatul și ia spus ca ne am împăcat. Eu nu am fost la tribunal sa vad despre ce este vorba, iar acum o săptămână am primit un alt plic ,o citație în care îmi spune pe 24 iunie sa ma prezint la tribunal. Întrebarea mea este, ce se întâmplă dacă nu ma prezint. ? Mulțumesc
Bunica când sa căsătorit cu bunicul tatal meu era mic. Ea la crescut
Mulțumesc frumos pentru răspuns. Dar dacă eu am facturi pe ce am construit eu aici. Sau nu au nici o valoare
Bună ziua am și eu o întrebare. Momentan eu locuiesc la bunica mea din partea tatălui țin sa menționez că nu este mama adevărata a tatălui meu părinți mei au divorțat acum mulți ani în urmă. Acum tatăl meu a venit sa își ceara drepturile aici la casă, el după divorț a plecat din casă nici de mine nu sa mai interesat pana acum când a venit sa zică ca are drepturi aici. Vreau sa știu dacă ar vrea el ar putea sa ma dea afara din casa dacă ar vrea. Mulțumesc