avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Activitate Florentinapreda07

Activitate Florentinapreda07

Nu am investit pentru ca nu am avut, dar am plecat in strainatate si cand am vrut sa facem ceva am cautat personal pe acel om sa ne faca acte si mi-a cerut alti bani,mi s a parut o excrocherie si nu am acceptat
In decurs de o luna a facut procura transmisibila vecinului pentru ca vechiul proprietar are 87 de ani si ala si a facut acte
Toate astea le a facut fata batranului pentru a mai lua bani inca o data
Da am chitanta pe 29 de ani de impozit
Toata comuna stie ca noi am stat acolo ba mai mult cand s a facut tranzactia secretara primariei a fost martora si pe chitanta de mana ,exista in primarie un proces verbal incheiat de secretara una scrie ca s a deplasat la fata locului unde Locuieste familia mea care au cumparat printr o chitanta de mana
1 .Nu mai stiam de existenta acestui om
2.Cand s a dat legea ca acele chitante de mana isi pierdeau valoarea nu am avut bani
Anul trecut am vrut sa facem a tele, dar fiica proprietarului ne-a cerut alti bani si nu am fost de acord
Pentru ca este o inselatorie.noi am cumparat o data
Multumesc de raspuns dar cred ca nu m-am facut inteleasa
Cel care a vandut esti vechiul proprietar, s a dus la notar si a vandut casa "noastra "pe care am cumparat-o cu o chitanta de mana ,pe care nu o ami detinem el avand titlu de proprietate
El a profitat de acest aspect .
Dar mama este de 29 de ani la primarie,cu impozit platit ,reiese dintr-un proces verbal acest lucru si din chitante
Eu nu ma impac cu aceasta idee, vine unul dupa 29 de ani sa Vanda o casa ,ok nu avem acea chitanta, dar sunt 29 de ani ,judecatorul nu se intreaba de ce nu a venit sa ne dea afara in acesti 29 de ani ,mai mult cel care a vandut are86 de ani(a vandut fata lui,pt ca acel om niciodata nu ar face asa ceva),la dus la un notar pe care il cunosteau afacut o procura pentru ca ii era frica ca se intampla ceva cu batranul si noi am aflat dupa
Cum este posibil sa nu existe o lege care sa fie de partea celor ce au cumparat prin chitanta de mana?asta nu imi explic
Avocata imi spune nu poti rezolva nimic fara procura...ok dar daca eu vreau sa incerc sa ajung in fata unui judecator ,pentru ca un judecator isi da seama de aceasta inselatorie...repet e o casa cazuta si o bucata de pamant, nu voloreaza nimic,eu vreau pt ca nu suport inselaciunea. Vreau dreptate
Buna ziua
Mama mea a cumparat in 1994 o casa cu o chitanta de mana ,din pacate nu mai avem acea chitanta, dar in primarie exista un proces verbal facut de segretara primariei in care este scris ca s a deplasat la fata locului unde a incheiat acel proces pe baza unei chitante de mana facuta de mama mea cu vechii locatari
Dupa 29 de ani a venit fata celului c'è a vandut mamei mele el avana titlu de proprietate si a vandut unui vecin,deci noi avem chitante pe 29 de ani de impozit
Martori de pe a cea chitanta sunt in viata dar un avocat mi a zis ca nu pot face nimic
Este o casa cazuta,fara mare valoare este totul cazut...dar as vrea sa incerc sa fac ceva pentru ca nu suport faptul ca parintii mei au fost inselati, parintii mei sunt saraci sunt vai si amar adica nu exista "o avere',dar ma macina zi de zi acest gand,pentru ca sunt o persoana cinstita ce nu vrea nimic de la nimeni, doar dreptate
Astept un raspuns, Multumesc.