avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 334 soluții astăzi
Forum Activitate nicoletastoian11

Activitate nicoletastoian11

Răspuns la discuția Stimulent de insertie
Multumesc frumos!
Buna ziua, Sotul meu beneficia de stimulent de insertie in suma de 500 de lei deoarece eu nu am indeplinit conditile pentru a primi indemnizatie.m El mergea la munca si lua si stimulent. A incetat munca la angajatorul roman si a plecat in strainatate (franta) unde lucreaza cu contract de munca pe perioada nedeterminata. Este posibil sa beneficieze in continuare de stimulent de insertie la noi in tara?
Buna ziua.
Am primit astazi o instiintare poprire de la Finantele Publice Locale Ploiesti in care se mentiona suma de 250 de lei si titlul executor din anul 2010. AM sunat la ei si mi-au spus ca am o amenda pe RATP din 2007 pentru care s-a emis titlu executoriu in 2010. Eu nu am primit niciun proces verbal, nicio instiintare de plata, habar nu aveam de existenta vreunei amenzi. Pana acum un an aveam adresa din buletin intr 0 locatie unde nu mai locuia nimeni. E posibil sa fi ajuns acolo procesul verbal? Dar nu trebuia sa semnez de primire, sa mi se spuna ca pot plati in 48 de ore jumatate din contravaloare amenzii etc...? Intrebarea mea este : pot contesta aceasta poprire? cum pot face avand in vedere ca au trecut 8 ani de la amenda si 5 ani de la emiterea titlului executoriu, asa cum mi s-a spus de la finante?
buna ziua.
imi puteti spune daca presedintele unei asociatii de proprietari poate avea si functia de fochist in acel imobil?
pentru a fi fochist la un bloc cu centrala proprie fochistul trebuie sa aiba autorizare sau ceva de genul?
multumesc frumos?
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
Multumesc frumos pentru raspuns!
Buna ziua,

As vrea sa stiu daca se poate solicita (si, evident, obtine) indemnizatie crestere copil de catre tatal care are contract de munca pe perioada nedeterminata, dar cu norma de lucru de o ora.

Care ar fi cuantumul mimim al indemnizatiei si pentru ce perioada?

Va multumesc frumos!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Imi poate spune si mie cineva tematica pentru SNG, va rog mult? Am inteles ca va fi examen acum in septembrie.
Răspuns la discuția firma cu datorii la stat
multumesc frumos!
Răspuns la discuția firma cu datorii la stat
contributii la stat..impozite..datorii la stat
Răspuns la discuția firma cu datorii la stat
Atunci?! Ce ma sfatuiti?