avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate Bianc_A

Activitate Bianc_A

Mulțumesc tare mult pentru aceste informații!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

faceți un ong ,procedură relativ simpla si mult simplificată în ultima perioadă,ong în care puteti trece desfășurarea, organizarea de cursuri,tabere școli de vara ,activități artistice,treceți tot ce vreți si formulati cum doriti nu trebuie să va incadrati în coduri caen ca la o societate comercială.Dupa înființarea si înregistrarea ongului la judecatorie si anaf mai vedeți daca mai sunt necesare alte autorizari..

Bună ziua, mă numesc Bianca Pinzaru si sunt artist plastic, am finalizat liceul de Arte plastice si Facultatea de Arte plastice si Design Timișoara. Imi doresc ca in viitorul apropriat sa infintez cursuri private de desen si pictură pentru copii cu varsta cuprinsa între 10-16 ani. Mai concret imi doresc ca aceste activități sa se desfășoare in mare parte intr-o curte amenajata special pentru copii, cu sevalelete si materiale necesare asigurate de mine. Deasemenea, vor avea la dispoziție si apa, limonadă si mici gustări. Grupa va fi de maxim 10 copii care își doresc sa invete bazele desenului, sa se bucure de activități în grup si de jocuri creative timp de 4 ore in aer liber sub strictă supraveghere și grija. Cursurile doresc sa fie pe timp de primavara-vara si ma gândeam la o suma modica de 10-15 lei pentru fiecare copil in parte. De ce acte și aprobări am nevoie pentru ca acest proiect sa se poată desfășura legal și fara probleme? Mulțumesc anticipat!