avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Activitate zehra

Activitate zehra

Anul acesta inplineste 13 ani dupa divort aum 9 ani am fost in fieare an sa vad copilu imi spunea ca nu am drept de vizita de la tribunal nu este posibil in urma u 4 ani am primit dreptul sa vizitez copilu o saptamana in Luna August eu locuiesc in alta tara de 12 ani dar nici cu decizia judecatoreasca nu mia dat baiatu am primit bani de avion hotel inapoi prin Avoata mea dar orice fac nu pot sa ajung la copil nici macar o singura ora pe an sa mergem la o cofetarie dar platesc pensie alimentara lunar Din aceste motive am si multe indoieli dar si de la conceperea sarcini ia-m propus sa facem test de paternitate atunci ma amenintat ca divorteaza daca fac asa ceva si renuntasem acum se pare ca este tarziu o sa astept pana se poate Sa specifie a fost si un fel de santaj pentru vila care o construisem si-a dorito mult a castigato 75 la suta locuieste acolo dar tot nu pot vedea copilu chiar nu o inteleg ea recasatoriinduse si are un alt copil cu actualul sot
Buna ma bucur de pareriile voastre de fapt tatal locueste in partea Ciprului Turcesc si acolo difera legiile fata de Turcia dar incerc sa ajung la o parere ar fi pacat sa nu intre si ea in drepuri acolo mai ales ca niciodata nu iam cerut nimic pana la urma este si tatal ei
Buna ziua am fost casatorit in prezent santem divortati am un Baiat dupa legea Romaniei nu mai pot cere un test de paternitate ca a treut de 3 ani Poate stiiti daca sa modificat ceva la codul familiei ?
Am o fetita are 26 ani tatal este cetatean Turc nu ia platit pensie alimentara niciodata Ce as putea face sa nu o poata indeparta de la o eventuala sucesiune in caz de decesul tatalui ?