avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea2400

Activitate Andreea2400

Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu o problema ?
Bunica mea a fost astăzi oprită pe strada de o vecina care lucrează la furnizarea apei , nu știu exact ce este acolo și i a vorbit foarte urat , chiar dacă ne cunoaște mi s a părut urat ce a făcut , spunându i ca dacă nu plătește suma de 36 de milioane o sa vina sa ii taie apa . Întrebarea mea este următoarea , oare bunica mea este singura care are aceasta suma și doar pe ea o vor debranșa ? De ce se insista atât de tare la oamenii care au pensii de 10 milioane și la șantaj emoțional ? Va dați seama ca m a sunat plângând și spunându mi chestiile astea . Tipa respectiva credeți ca ar putea sa ii facă rău vorbind și venind sa o debranșeze ? Repet , femeia ne cunoaște de ani de zile și pt ca ne cunoaște nu mi se pare ok sa o oprească mereu pe strada sa ii spună ca o vor debranșa dacă nu plătește toată suma , adică ne permitem sa ne spunem atatea , dar in ziua mare pe strada cu lume in jur , mi se pare josnic și urat .
Buna seara ! Am aflat recent ca soțul ma Înșeală ! Pe 29 August anul acestea facem 1 an de la căsătorie din care rezulta și cu copilaș de 5 luni! După căsătorie soțul a început sa se comporte foarte urat cu mine , jigniri , bătaie , amenințări ca ma omoară (am printurile in telefon ) , nu se ocupa deloc de copil , vine o pupa de 5 ori și pleacă .. eu duc tot greul ! Nu a fost de acord sa plătim întreținerile casei împreuna , a vrut doar el.. banii de la cununie i a folosit doar el , de la botez la fel.. nu m am ales cu nimic nici eu nici fata . De câte ori rămân fără banii de indemnizație îmi spune ca nu îmi da ca sunt cheltuitoare , pe timpul sarcinii numai mama mea m a ajutat cu bani de buzunar .. țin sa Menționez ca el are foarte mulți bani. El face și plecări afara cu mașinile și am găsit o conv in care povestea ca fost la o femeie ușoară acolo cu un alt prieten.. nu iese cu mine nicăieri , nu se pozează cu mine și nici cu fata. Am nevoie sa ma ajutați cum sa procesez sa ma despart de el și sa nu îmi ia fetița pt ca o și alăptez . Sunt disperata , nu vreau sa stau lângă acest om. Stau mereu cu frica de a spune ceva pt ca lui nu ii convine ce spun eu , nu am voie sa stau la mama mea acasă cu a mică , vrea sa stau numai singura acasă la noi.. el este plecat mereu mereu mereu. Ajutați ma , sunt disperata va implor .. vreau sa scap de aici