avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Activitate Allan20

Activitate Allan20

E scris in decizia primită
Am mai intrebat o colegă, si ea fosta studentă la buget, dar la o altă universitate tot de stat si a plătit fix 3.600 lei cat daca ar fi fost la taxă.. ea si a plătit cei 3.600 lei aferent plății anuale si a primit aprobare pentru academie.
Allan20 a scris:

Păi taxa anuală este de 4.500 de lei, însă mie mi se cer 10.400lei... mi se calculează înmulțind nunarul de luni cu o sumă de 500 si ceva de lei alocat fiecarei luni si cu un coeficient de 1.65 conform ramurii de studiu( cibernetică economică). Va multumesc frumos!

Păi taxa anuală este de 4.500 de lei, însă mie mi se cer 10.400lei... mi se calculează înmulțind nunarul de luni cu o sumă de 500 si ceva de lei alocat fiecarei luni si cu un coeficient de 1.65 conform ramurii de studiu( cibernetică economică). Va multumesc frumos!
Bună ziua! Am si eu o situație ce as dori să-mi fie clarificata, dacă se poate. Am urmat studiile unei facultăți un an de zile la bugetul de stat. Anul acesta am intrat la Academia militară, acolo unde sunt locuri exclusiv la buget si sunt nevoit sa achit anul de studiu efectutat la facultatea civilă. Am făcut o cerere către rectorat, iar astăzi am primit răspunsul afirmativ, însă mi se cere o sumă colosală de 10.400 de lei. Intrebarea mea este: daca as fi fost la taxă in primul an de studiu, as mai fi plătit acea diferență până la 10.400? Va mulțumesc frumos!