avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Activitate danapreda

Activitate danapreda

Va multumesc!
Am uitat sa specific ca nu exista mostenitori. Eu vreau sa ajut o persoana care a avut grija de decedat dar care nu ii este ruda si care nu stie ce sa faca cu toate facturile si documentele care apar pe adresa firmei. Decedatul nu a avut copii, nu are parinti in viata si nici casatorit nu a fost. In aceasta tara se pare ca trebuie sa invie mortul pentru a-si rezolva problemele. Nu stiu cine se ofera sa plateasca un avocat si taxele necesare pentru dizolvarea unei societati aflata in aceasta situatie.
O zi frumoasa va doresc!
Unicul asociat al unei firme a decedat si vreau sa cer dizolvarea societatii la registrul comertului pentru a putea rezilia contractele de telefonie fixa si mobila. Firmele de telefonie continua sa factureze pe aceasta firma, desi nu se mai desfasoare niciun fel de activitate si au anuntat ca nu vor putea rezilia contractele pana nu se dizolva firma.
Asa ca va rog, daca cineva stie, ce acte trebuiesc depuse la registrul comertului si cam cat costa taxele de dizolvare a societatii din lipsa de organe statutare? Va multumesc si va doresc "La Multi Ani!" si "Un An Nou Fara Criza!"