avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Activitate laura lacto

Activitate laura lacto

buna,

azi mi-am cumparat o masina...second hand ce-i drept...am dus-o la test..service autorizat..cei de acolo mi-au spus k masina e in regula..mi-au dat si o fisa tehnica..dupa c am facut contractul de vanzare-cumparare am plecat spre casa..la nici 50 km masina s-a oprit brusc in timp ce rulam pe sosea..nu aveam mai mult de 50km k eram in localitate..un mecanic a zis k are ceva la motor..ceva gen chiuloasa, axe cu came..nu stiu sigur..
intrebarea mea e ce pot sa fac????????? pot sa cer rezolutiunea contractului de v-c pentru vicii ascunse??????? vanzatorul nu vrea sa-mi dea banii inapoi...si sa o repar eu nu vreau...adica dupa c am dat banii pe ea..o mai si repar tot eu...
ma gandam sa dau in judecata si pe vanzator si pe service..k eu cred k erau mana in mana..asa mi-au dat impresia..c spuneti????????
Buna ziua,

daca se poate sa ma ajute cineva... in momentul in care agentul procedural a afisat sentinta judecatoreasca la sediul unei societati a omis sa treaca pe dovada de comunicare luna si anul comunicarii..motiv pentru care instanta de judecata in apel mi-a respins exceptia tardivitatii , motivand ca acest aspect neputand fi complinit de stampila de pe comunicare de pe dovada.

daca se poate sa ma ajute cineva cu un sfat...vreau sa fac recurs si nu prea stiu cum sa motivez...URGENT... multumesc
cine ma poate ajuta cu un contract colectiv la nivel de fabrica de mezeluri??????????? va rog mult...imi trebuie cat mai curand...pana vineri daca se poate...va multumesc
Răspuns la discuția fise post
as vrea si eu fisa postului pentru director fabrica de mezeluri
daca ma poate ajuta careva...va rogmult dtot...imi trebuie pt instanta...
d la 1.10.2008 s-au modificat salariile minime brute pe economie
si trebui esa fac decizie colectiva d marire a acestora....dar cu imi dau seama caror angajati trebuie sa le maresc......dupa c criterii???????????????// help me
Discuție masa credala
ma poate ajta si pe mine cineva cu un model de cerere pentru inscrierea in tabelul d creante?????????????????????????????????
va rog mult
imi tb pana maine

apropo...cererea sa fie d la o societ com catre o asociatie familiala......
oooo...multumesc mult pr raspuns...si c raspuns:)
CUM SE AFCE O PLANGERE IMPOTRIVA ORDONANTEI PROCURORULUI DE SCOATERE DE SUB URMARIRE PENALA???????? HELP ME PLS
Răspuns la discuția legea 76/2002
vroiam sa mai intreb dak si un proaspat absolvent dar care a lucrat in timpul studentiei poate beneficia d l 76/2002?
Răspuns la discuția legea 76/2002
multumesc mult d raspuns... am citit si eu legea si din cate am inteles, sii sper k am inteles bine...singura conditie pentru ca angajatorul sa beneficieze d indemnizatie tb ca absolventul sa fi absolvit cu diploma si incadrat in termen d 12 luni de la data absolvirii..............deci nu e conditionat sa nu ai alt venit si alte chestii....si nici sa fie somer indemnizat sau neindemnizat cum a scris adelaida..........astept confirmare