avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Activitate CHIRIAC M.

Activitate CHIRIAC M.

Buna ziua. Avem in bloc un vecin ce are postate la geamurile apartamentului lui doua camere de luat vederi . Monitorizeaza pe oricine intra si iese din bloc desi blocul are camere de luat vedere. Este legal si cum se poate constrange sa si le indeparteze.
Buna ziua. La intoarcerea mamei dupa nastere, copii de la ce varsta trebuie trecuti la intretinere ? Mai ales daca sunt gemeni.
Buna ziua . Adinistratia domeniului public are voie sa atribuie loc de parcare la mai putin de cinci metri de bloc obturand si spatiu de la ghena ?
Buna seara. Am vrut sa imi platesc intretinerea dar nu a vrut sa imi primeasca bani decat dupa ce platesc restantele la fondul de rulment si fondul de reparatii. Ca sa platesc in mod cronologic. Au voie sa nu imi primeasca bani de intretinere.
Am scris cerere pentru raspuns scris pentru ce nu imi scot de la intretinere si imi conditioneaza scoatere cu plata restantelor
Am virbit dar degeaba


hob a scris:

discutati cu presedintele care e motivul ignorarii acelor cereri

Bina seara. Am atreia luna dupa ce am depus la administratie cererea de scoatere a unei persoane de la intretinere si nu mi au scos . Ce pot face sa imi rezolv problema.
Eu nu am conditionat nimic doar am cerut reducerea numarului de persoane cu realul ce locuiesc in apartament.
Scuze restanta e la fondul de reparatii. Locuiesc in Bucuresti sectorul 5
Buna seara sunt un propietar din luna august am depus cerere de scoatere de la intretinere a unei persoane , comitetul nu imi scoate de la intretinere o persoana decat daca achit restanta la fondul de rulment in valoare de 109 lei. Ce pot face sa imi scoata o persoana ? Au voie sa conditioneze scoaterea unei persoane ? Mi am platit lunat intretinerea fara alte restante la intretinere.