avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate Oana2022

Activitate Oana2022

Buna ziua,sunt o mama cu 3 copii minori 11,5,7ani.Sunt căsătorită a doua oară.Fetita de 11 ani este din prima căsătorie în care ne am despărțit pe cale amiabila la notar,convenind de comuna cord că ea sa locuiasca cu mine,dar are o relație bună cu tatăl ei.Acum de un an de zile nu ne mai înțelegem deloc,eu și soțul actual cu care am ceilalți 2 copii.S-a ajuns la jicniri chiar în fața copiilor și acest fapt m a condus către decizia de divorț.Suntem căsătoriți de 7 ani .Nu s a ajuns la violenta fizica dar cea verbala este destul de violenta.La începutul pandemiei lucram acum stau acasă .El mă amenința că îmi poate lua copiii pt că nu am venit și nici vreo proprietate pe numele meu,casa in care locuim fiind începută de el când nu eram împreună.Acum eu as dori să știu ce ar trebui sa fac să obțin copiii Imi doresc că ei sa nu mai treacă prin aceste traume.De cate ori îi spun că nu e bine pentru ei să vadă și să audă aceste certuri îmi spune sa plec el mizând pe faptul că nu am unde să mă duc.Asa că îmi doresc și eu un sfat specializat.Va mulțumesc anticipat!