avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Activitate Robertnrt

Activitate Robertnrt

Buna seara! In 2019 am avut un accident cu masina, fiind sub influenta alcoolului, avand o concentratie destul de mare, 1.04 in aerul expirat. Mi s.a luat permisul si mi s.a intocmit dosar penal. Eu avand contract de munca in strainatate, a trebuit sa ma intorc la munca dupa acel accident..m.am intors dupa un an si nu aveam nicio veste despre acel dosar, am inceput sa umblu pe la sectiile de politie, pe la judecatorie, sa dau telefoane, ca intr.un final sa aflu ca dosarul mi se pierduse cumva.. Am cautat politistul ce imi intocmise dosarul si asa am.aflat ca dosarul meu este la alt politist fiindca el nu mai lucreaza in acel oras. L.am cautat pe celalalt politist, mi.a luat declaratie, mi.a trimis dosarul in instanta. Eu a trebuit sa plec iar la munca si din nou, dupa cateva luni bune nu aveam vreo veste si uite asa au trecut doi ani si ceva de la accident iar eu dand multe telefoane, am reusit sa dau de grefierul ce are dosarul meu si am.stabilit o data a procesului. Acum intrebarea mea e, eu am permisul suspendat deja de 2 ani de zile, o sa imi mai mareasca perioada de suspendare? Si daca o sa imi aplice o pedeapsa cu munca in folosul comunitatii, cum as putea sa imi execut aceasta pedeapsa, eu fiind si muncid in alta tara? (Mentionez ca nu am mai avut antecendente cu politia nici pana la accident, nici de la accident pana acum). Va multumesc pentru eventualele raspunsuri!