avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Activitate Daria_22

Activitate Daria_22

Buna ziua.
Pe blocul in care locuiesc se afla o antena de telefonie mobila. Primim chirie pentru asta. Banii intra in contul Asociatiei de proprietari.
In timp, de cand exista, cu banii din chirie s-au facut imbunatatiri, amenajari, investitii in bloc. Acum nu mai sunt cheltuieli asa mari. Si banii se aduna. S-a propus plata consumului din acesti bani sau sa ni se dea cash. Raspunsul a venit cu "Nu avem voie". Fara explicatii ce nu au voie si de ce. Incepem sa banuim ca banii merg in alta parte.
Cum putem obtine acei bani? Aceste Asociatii au un for unde pot fi reclamate si sa cerem control? Cu adunarea generala nu rezolvam nimic, majoritatea fiind batrani, altii sunt chiriasi.
Multumesc.
Nu cred ca va tachineaza vecinii. Fiind la demisol, unde mereu este mai rece si mai umed, au nevoie sa tina geamurile deschise pentru aerisire.
Cand v-ati atasat terenul, constructia cu demisol exista? Daca da, stiati de acele geamuri. Nu puteti tine oamenii inchisi in casa, ca dvs sa stati cu musafirii in gradina.


Faceti plangere la ANPC. Anexati toate dovezile, inclusiv mailurile. si scrieti tot. Sunt patita cu ei.
Dupa reclamatie m-a sunat avocatul firmei. Un individ cu mult tupeu dar fara cunostinte in materie de foto. Nu va lasati intimidat de el. Eu asa am rezolvat.
Succes!