avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Activitate Indricau

Activitate Indricau

De unde sa încep nu știu, tatăl meu natural a murit și succesiunea nu a fost facut acuma este timpul sa fac succesiunea pentru casa ca să se poată înțeleagă situația cât mai detaliata el după ce a murit succesiunea nu sa făcut a trecut deja 6 ani de când nu sa făcut succesiunea mama mea naturala încă trăiește și eu doresc sa încep deja sa fac demersurile pentru acte acuma vine problema eu dețin numele tatălui meu de familie fiind singur la familie nu frații nu surori mama mea a fost în concubinaj " necăsătoriți "
cu tatăl meu în contractul de vânzare cumparare apare și este tata și mama în certificatul meu de naștere sunt ambii părinții tata și mama doar ca ei nu au fost căsătoriți legitimi mama are alt nume de familie încă din vremea aceea iar eu dețin numele tatălui de familie dorind sa fac succesiunea pe casa doresc sa știu dacă pot face și fără mama mea și doresc sa știu cum se procedează și cât ar costa aproximativ sa fac succesiunea mai este o problema terenul are o suprafață de 1668 MP casa + gradina din care gradina nu este intabulată doresc sa intabulez și gradina și as dori sa știu cum se procedează totul și dacă pot face demersul și fără mama pentru ca nu dau de ea și cât mar costa totul ? Casa fiind cumpărată în anul 2000 fiind alte legii pe atunci Mulțumesc.