avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Activitate anoctav

Activitate anoctav

executorul nu vrea sa transmita adresa bancii. Am fost informat de acest lucru de cei de la ING insa executorul nu vrea. I-am spus ca doar pentru salariu, nu pentru alti bani care intra in cont si tot nu vrea
aici nu e vorba ca plimb poprirea la alte banci ci ca nu pot inchide un cont pe care nu il mai folosesc. De poprire nu am cum sa scap, stiu si eu asta insa eu vreau doar sa inchid contul la aceasta banca si sa raman cu actualul de la alta banca,
Buna ziua. Am un cont de salariu deschis la banca ING pe care vreau sa il inchid datorita faptului ca m-am mutat la alta banca asta din cauza faptului ca mi se opreau atat bani de la serviciu cat si din restul pe care il mai primeam in cont pentru o poprire desi practic nu aveau voie conform legii cei de la ING sa faca acest lucru. Am sunat la ei si mi s-a zis ca nu se poate inchide un cont cu poprire activa pe el. Am citit prin anumite mesaje de pe acest site dar sunt vechi in care se specifica ca ar trebui sa fac o notificare scrisa catre ING la care cel mai probabil o sa fie un raspuns negativ dupa care sa depun plangere la OPC/ANPC. Ma poate ajuta cineva cu un model de notificare pentru ING? Multumesc.