avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Activitate florinazamfir

Activitate florinazamfir

Buna ziua. Sotul meu a facut succesiunea notariala,a soacrei mele. La taxe si impozite afla,cu stupoare,ca imobilul pt care s a dezbatut succesiunea este sub sechestru. Presupun ca modul de a afla amanute,se deruleaza prin arhiva tribunalului.Intrebarea mea este.Accesul la respectivul dosar este permis,in baza certificatului de mostenitor sau trebuie,sa delegam un avocat.Multumesc mult.
.
Nu am precizat..ca n am avut niciodata vreun ban..pe acest card nu am facur vreun fel de tranzactie cu el. Nu l am folosit niciodata. Akm...sa mi iau avocat..alti bani..alta distractie. Va multumesc,pt timpul acordat si implicare.
Buna ziua! In urma cu 5 ani,solicit un card Raiffaissen..pe care fiul meu,trebuia,sa mi trimita sume modice de bani(euro).La vremea respectiva,fiul meu lucra in strainatate.In fine, n am avut ocazia..sa mi fie util.; si spre rusinea mea,am ignorat total,obligatiile,care mi reveneau...vis a vis de el (card).Printr o conjunctura,trebuia,sa fac un serviciu unei prietene,si sa trimit o suma de bani...prin Raiffaissen..Akm..vine..nucleara...mi se comunica respectuos..ca datorez bancii 400 de euro reprezentand intretinerea cardului. Sinistru...mea culpa..nu am primit nici o notificare in acest sens..ani de zile.Ok sunt buna de plata...se poate negocia o schema de plata...avand in vedere...ca lucrez doar cu 4 ore? Multumesc anticipat!