avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Activitate NASTASETEODOR19@YAHOO.COM

Activitate NASTASETEODOR19@YAHOO.COM

Cum pot anula un contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere intre parintii mei (intre timp tatal a decedat iar mama internata la un camin de batrani , avand boala alzheimer ,diferenta lunara la indemnizatie fiind suportata de catre mine fratele mai mare),
as dori rezilierea contractului de vanzare cumparare cu clauza de intretinere( medicamentatie, cumparare retete, bani, ingrijire - cele mentionate in contract) pentru neindeplinirea acelor clauze incluse in contract .
casa de locuit va intra in proprietatea fratelui dupa ce ultimul dintre parinti nu va mai fi.
multumesc
contractul de arendă este pănă in anul 2035, făcut pe 15 ani , dar surpriza mare este că nu dăm de arendas, plecat in altă țară , după insușirea unor fonduri europene pe baza acelor contracte de arendă( am ințeles că ar mai proprietari in aceeași situație), cum trebuie să procedăm in situația de față pentru a putea să dezbatem moștenirea, vă mulțumesc
bună ziua, am o problemă, un contract de arendă mai este valabil după decesul proprietarului, menționez cel care a incheiat acest contract de arendă este bunicul meu ,care intre timp a decedat, si ar urma dezbaterea de moștenire intre copii si nepoti, pentru această problemă urma sa scoatem fiscalul de la primarie si surpriză apar taxele neplatite de catre arendaș plus penalizări, după citirea acelui act de arendă menționa ca in fiecare an arendașul sa plăteasca impozitul aferent plus 600 de kg de cereale pe an proprietarului ,acest lucru nu s a intamplat , incercănd sa lu am legatura cu arendașul care nu este de găsit , am inșeles ca este plecat in alta țarî ,in această situație cum putem anula acel contract de arenda plus achitarea acelor taxe catre primarie.
vă mulțumesc