avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 274 soluții astăzi
Forum Activitate Mati92

Activitate Mati92

Eu zic ca prima încasare este cea cuvenita/ fiind alături în lichidare și celelalte sume,zile muncite,sporuri etc.
A 2 încasare este cea eronata find și la o luna distanță. /angajatorul spunând ca a uitat sa oprească plata.(aceasta fiind suma mai mica datorate nr mai mare de zile lucratoare în acea luna)
Eu zic ca prima încasare este cea cuvenita/ fiind alături în lichidare și celelalte sume,zile muncite,sporuri etc.
A 2 încasare este cea eronata find și la o luna distanță. /angajatorul spunând ca a uitat sa oprească plata.(aceasta fiind suma mai mica datorate nr mai mare de zile lucratoare în acea luna)

Cornel Vasile a scris:

Contractul de mandat poste fi fără remunerație.

Și dacă suma ceruta este mai mare decât cea reala?ex bani prrimiti pe co au fost livrați în 2 luni diferite/sume diferite. Angajatorul cere sa i se dea banii înapoi nu din ultima livrare ci din prima livrare._cea cu suma mai mare./ nu ar fi corect ca suma necuvenita sa fie inapoiata din ultima livrare?
Bună ziua,
Dacă am primit de la fostul angajator banii pentru zilele de concediu neefectuate de 2 ori fiind o greșeală a lui ,am obligația sa ii restitui suma respectiva? *(menționez ca aceasta sesizare a fost după 3 luni de la încetarea contractului)