avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Activitate Andrei Mladen

Activitate Andrei Mladen

Am înțeles.
Îmi puteți comunica, vă rog, un număr de telefon, precum și o oră la care aș putea să vă sun ?
Dacă doriți, mă puteți contacta și dumneavoastră, datele mele de contact fiind: mladenandrei28@yahoo.com, 0727.372.400
Mulțumesc !

Cu stimă,
Andrei Mladen
Buna ziua, va multumesc pentru raspuns !
Mentionez ca, in dosarul deschis in cauza, a fost vatamata o persoana de acel copac, cand a cazut, deci este un dosar penal (poate acest aspect va inlesni solutionarea cazului in favoarea mea).
As dori sa va pun doua intrebari:
1- Imi puteti recomanda un avocat de incredere, priceput, care sa ia un onorariu acceptabil ?
2- Chiar si daca pierd procesul, mi se restituie cheltuielile de judecata ?
Bună ziua,

În urmă cu două săptămîni, mașina mea a fost avariată de un copac căzut.
Am dovada (procesul verbal) de la poliție, nota de înregistrare a cazului la ADP, devizul aferent reparației (1377 RON).
Mi s-a spus, de la ADP Sector 6, că banii îi pot primi înapoi numai în baza unui ordin judecătoresc, pe care-l obțin dacă-i dau în judecată.
Am aflat și ca n-ar fi atât de rentabil să contactez un avocat, dat fiind că nu e garantat să câștig și, astfel, pierd și cheltuielile de judecată.
Mă puteți îndruma, vă rog, cum să acționez în instanță ADP Sector 6 de unul singur, i.e. care sunt etapele de parcurs ?
Mulțumesc !