avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Activitate Sp9501

Activitate Sp9501

In urma conducerii sub influenta alcoolului cu o alcoolemie de peste 0,8, in urma hotararii judecatoresti,mi sa confirmat renuntarea la urmarirea penala ! (cazul este din data de 12.01.2022)
Ora estimata: 16:00
Complet: Penal 11 (fost PM3)
Tip solutie: Soluţionare
Solutia pe scurt: În baza art. 318 alin. 15 C.proc.pen., admite cererea formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova. Confirmă ca fiind legală şi temeinică solu?ia de renun?are la urmărirea, dispusă de către Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova prin ordonan?a nr. 401/P/2022 din data de 24.06.2022, în cauza având ca obiect săvâr?irea infrac?iunii de conducerea unui vehicul sub influen?a alcoolului sau a altor substan?e, prev. de art. 336 alin. (1) Cod penal, de către suspectul ******. În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronun?ată prin punere solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 22.09.2022.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 22.09.2022
Intreabarea mea este,imi pot recupera permisul? Tin sa mentionez ca detin dovada(fara drept de circulatie),ordonanta si hotararea definitiva !