avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate 2dsmart

Activitate 2dsmart

aveti idee cat pot sa obtin din acest aparatament, caci exa vrea sa fie al ei. creditul este pe o perioada de 25 ani, din care s-au achitar 30 rate (2,5 ani).
Va multumesc.
Aveti idee cat ma costa sa deschid actiunea si cat ma costa expertiza (evaluarea)
Buna ziua
In urma cu un an s-a pronuntat sentinta de divort. S-au impartit toate mai putin apartamentul cumparat cu credit ipotecar pe numele meu.
Creditul a fost facut pe numele meu impreuna cu mama ex-ei.
Valoarea apartamentului a fost de 45.000 euro, iar avansul a fost de 20.000 euro din care 19.500 a fost contributia parintilor exe. ,Apartamentul a fost cumparat in mai 2006, iar ratele pana in iulie 2007 au fost achitate de mine.
Valoarea actuala pe piata imobiliara a apartamentului este de 90.000euro (este un apartamet 3 camere, decomandate, confort 1).
Mentionez ca de un an exa achita ratele aparatamentului.
Cum se va face partajul?
Care vor fi costurile mele legate de actiunea de partaj.
Va multumesc!
Răspuns la discuția rezervare nume PFA
Dar daca exista ambele variante, atat cea cu numele in intregime cat si cea cu numele si initiala prenumelui? Ce nume imi pot alege?
Buna seara
pentru PFA pot sa-mi rezerv orice nume disponibil? cum va fi titulatura nume_rezervat PFA?

Va multumesc
Răspuns la discuția ASOCIAT - ANGAJAT?
Va multumesc!
Buna ziua

In curand vom deschide propriul SRL. Spun impreuna, pentru ca vom fi doi asociati.

Inainte de a-l deschide a si aparut prima intrebare: poate unul din asociati sa fie si angajat in firma?

Va multumesc.
buna ziua

vreau sa infiintez un srl cu un capital social de 200ron si 5 coduri CAEN

spuneti-mi care sunt costurile infiintarii firmei si ordinea abordatii institutiilor.

va multumesc