avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate loredanaa

Activitate loredanaa

Buna ziua ,
Incepand de o luna m-am angajat intr-o institutie bancara unde in momentul semnarii scrisorii de oferta se prevedea si o perioada de 3 ani de a ramane in acea institutie altfel se vor platii daune in valoare de 2500 euro ,costuri pentru cursurile facute si cheltuielile de logistica ,si ca urmare am acceptat neconsiderand ca va fii o problema.
Nu m-am putut adapta sistemului mult prea rigid ,colectivului destul de nefast ,ajungand sa se treaca mult prea mult peste bun simt ,respect si maniere,lipsa faptului ca nu voi avea un birou personal ,nici calculator desi sunt angajata pe un post similar celui anterior Pe parcursul acestei luni am facut un curs de etica profesionala ,asa cum se face in mai multe institutii bancare.Am refuzat sa merg deoarece am experienta 4 ani in institutii bancare si mi s-a parut inutil,dar s-a insistat ca eu sa frecventez aceste cursuri .
Intrebarea mea este daca se vor percepe anumite costuri pentru aceste cursuri avand in vedere ca nu sunt cursuri de specializare si ca deasemeni sunt in perioada de 3 luni de zile de proba ,intentia mea fiind de a demisiona .
Va multumesc anticipat !