avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Activitate Ilie12

Activitate Ilie12


A fost irelevant pentru mine (odata ce semna deja masina era pe numele meu si ma bucuram de ea) , daca as fi stiut care a fost intentia vanzatorului credeti-ma ca nu m-as fi incurcat cu asa ceva...

raluk0207 a scris:

Și de ce ați trecut un preț mai mic?
Nu e ca și când aveați de plătit taxe notariale sau impozit către stat

Buna seara! Am cumparat in august o masina pe pretul de 10 000 euro iar in contract am semnat pe suma de 3 000 de euro fara sa ma fi gandit ca m-ar fi afectat vreodata aceasta suma. Acum, la sfarsitul lui martie sunt chemat ca parat (dat in judecata) de catre nevasta vanzatorului cum ca pretul ar fi derizoriu.

Acesta doreste anulearea actului masinii tocmai pe motiv ca vrea mai mult din suma masinii la partaj. Acest lucru nu mi se pare nomral sa ma implice pe mine ca si cumparator de buna vointa avand in vedere ca in cazul in care actul se va anula vanzatorul imi va da doar 3 000 de euro...

Pe langa toate acestea, am bagat si bani in masina insa nu detin facturi.

Ce as putea face in aceasta privina, eu nu doresc anularea actului tocmai pentru ca ea pe lagnga toate acestea doreste si cheltuieli de judecata pe care nu le pot acoperi nici macar cu cei 3 000 de euro , cat este scris in contract.

M-ar ajuta extrem de mult un sfat , va multumsc de atentie!