avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Activitate Bv-Adi

Activitate Bv-Adi

Am gasit un aviz postal in cutie.la posta mi-au zis sa merg acasa ca a doua zi voi gasi plicul in cutia poștală.nu s-a intamplat asa.plicul nu a aparut si la a 2a discutie am aflat ca ar fi o amenda cnair.daca nu primesc amenda că plicul s-a ratacit ca sa platesc iar la posta nimeni nu stie nimic ce e de facut ca sa nu primesc de la anaf instintarea de plata,in ideea de a putea plăti la jumatate amenda.multumesc ptr sfaturi.
Buna ziua.sunt angajat ca șofer la un spital cu profil pneumologie TBC și desigur mai nou covid 19 din octombrie 2020.transport pacienți infecțioși cu TBC și Covid 19 probe de sânge și sputa ajut la mutarea pacienților în secția spitalului.ptr aceasta activitate nu beneficiez de nici un spor de risc spre deosebire de restul angajaților din același compartiment (întreținere -transport).daca puteți să mă sfătuiți ce demersuri legale pot face in scopul obținerii acestor sporuri de risc va rog sa o faceți.mentionez că conducerea spitalului îmi refuza acordarea sporului pe motiv că nu e cadru legal!mulțumesc ptr orice sfat îl puteți da.