avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate Caciu77

Activitate Caciu77

Buna ziua. In 2014 am fost codamnat la 1 an si jumatate cu suspendare pentru exhibitionism in Anglia si la 7 ani de inregistrare (sa declar la politie cand plec din tara, daca schimb locuinta, locul de munca samd).Eu fapta nu am comiso deci nici nu am recunoscuto, cu toate astea am fost gasit vinovat si am platit banii ceruti de victima si cheltuielile de judecata. Nu am mai comis nici o alta infractiune si totul s a prescris in uk in 2019 Probabil tot in 2014 englezii au trimis notificare catre statu roman. In 2021 de statul roman am fost inregistrat intr un Registru national automatizat ptr persoanele care au comis fapte sexuale.(art11 alin(5) legea 118/2019) Saptamana trecuta a venit politia la poarta m au chemat la sectie m au amprentat fotografiat si saliva ptr adn cred. De acum trebuie sa trec din 3 in 3 luni pe la ei sa dau cu subsemnatul sau daca schimb munca, parasesc localitatea mai mult de 15 zile intru in contact cu minori sau batrani si multe altele. M am ales si cu un cazier judiciar pe romania. Trebuie sa dau cu subsemnatul ptr tot restul vietii. Sunt condamnat pe viata. Sfaturi va rog.