avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate alinagiosu

Activitate alinagiosu

Răspuns la discuția revisal 1.0.0
ma poate ajuta cineva cu versiunea revisal 1.0.0?
pe email alinagiosu@yahoo.com
va rog daca ma poate ajuta cineva cu versiunea revisal 1.0.0 la adresa de email alinagiosu@yahoo.com:D
Buna ziua,
Am si eu o intrebare. Pot beneficia de somaj in cazul in care am lucrat 8 ani, dar am o intreprindere individuala . Profitul net lunar este de 200 lei.
Multumesc
Răspuns la discuția administratorul srl-ului
am inteles ca legea 31 are ceva modificari....
Buna ziua,
Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva. Poti fi administrator al unei societati comerciale daca nu ai studii superioare?
Multumesc mult!
Răspuns la discuția grup de firme
Scuze, la cosietatea care isi achita creditul este asociat unic..si la cealalta doar cu 50%...scuze inca o data..nici nu se putea sa fie asociat unic la 2 societati

Data post: Vineri, 24 Octombrie 2008, 20:04
Subiect: RE: grup de firme

Sunt foarte sigura..ca astazi am primit notificarea..grup de firme.
Discuție grup de firme
Buna ziua,
Va rog din suflet daca ma poate ajuta cineva in legatura cu grupul de firme.
este vorba de 2 societati comerciale care au acelasi asociat unic.
Una din firme are un credit pe care nu-l mai poate achita . Banca vrea acum sa preia suma creditulu irestant din cealalta societate motivand faptul ca este grup de firme. Societatea din contul careai vrea banca sa preia suma restanta are si ea la ranbdul ei un credit pe care il plateste corect. Acel credit este girat de 2 persoane fizice cu apartamentele. Normal ca girantii nu sunt de acord pentru ca ei au semnat doar pentru creditul societatii care isi plateste corect creditul.
Va multumesc