avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Activitate Doina oana delia

Activitate Doina oana delia

Este deja tradusa si legalizzata. Tribunalul recunoaste sentinta, fiscul nu recunoaste fraza cum este scrisa

eclair a scris:

Buna ziua. Exista aceasta posibilitate. Sentință tradusă legalizata apostilata trebuie recunoscuta de un tribunal italian dupacre devine Eficienta pe teritoriul Italiei. Aceasta recunoaștere a sentinței se fie la Tribunalul din orașul unde sunteți rezidenta. într-adevăr fraza respectiva nu este clara din punct de vedere al codului civl italian deci trebuie urmată procedura de mai sus.

Pt ca tatàl pe timpul c'è a lucrat in Italia a declarat la fiscul italian taxe precum ca El are custodia la jumatate si eu am declarat exact contrariul (anume ca eu am 100%, ca il am eu asupra mea cu taxele la stat si tot,adica adevarul). Dupa treaba asta fiscul a vrut sentinta mea pt a controlace spun eu,dar dupa cum este frasa in sentinta pt ei eu nu rezult in totalitate si asa am inceput sa primesc amenzi plecand din anul 2019 in present.

gi-jane2 a scris:

de ce primiti amenda in Italia, pt ce ?


Nu se poate obtine de la consulat asa ceva? Avvocatii din Italia nu se baga, imi spun ca nu am ce sa fac,legea era asta in 2010 si nu se mai poate modifica sentinta mea. Pt statul italian asa cum este fraza nu detin eu in totalitate custodia copilului. E absurd ca nu pot face nimic pt a demonstra contrariul. Efectiv absurd
Cum pot obtine aceasta hartie? Este sigur ca fiscul italian va accepta ca raspuns? Eu primesc amenzi din cauza acestei sentinte .Cat ma costa? Eu locuiesc in Italia .judecatoria sibiu spune ca nu se poate face nimic si ca ei nu imi pot da aceasta hartie
"Incredinteaza reclamantei spre crestere si educare pe minorul X .(judo.sibiu 2010) .am o problema: statul italian nu recunoaste aceasta fraza precum ca am eu custodia copilului. Chiar daca eu trec frontiera farà semnatura tatalui. C'è trebuie facut? Actul meu este definitiv si irevocabil devenit in 2010
Este un mod in care pot dimostra ca sunt eu pe deplin si nu la jumate cu tatal?