avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate DancuM

Activitate DancuM

Problema e ca el vrea sa ma dea in judecata pentru recunoașterea paternității, și faza cu testul de paternitate vrea sa îl facă doar ca să ma facă pe mine sa plătesc, nu ca ar avea îndoieli. Vrea doar sa îmi facă rău.


ligiasmeureanu a scris:

Buna ziua,mai bine vedeti-va de treaba.daca are indoieli ca este copilul lui mai bine fara cei cativa banuti pensie alimentara.veti avea nevoie pana la 18 ani de acordul lui pentru gradinita,scoala,activitati extrascolare,concedii.sa-si vada de viata singur si linistit.

Dar exista posibilitatea sa platesc eu testul si cheltuielile de judecata? In caz ca va cere test?
Buna ziua, in urma fostei relatii, a rezultat un copil. Care in certificat e trecut doar pe numele meu. La tata e linie. Eu rugand in mod repetat pe tata sa si-l treaca pe nume, ma tot amana. Acum vrea sa ma dea in judecata si sa faca test de paternitate, sa si-l treaca pe nume. Si mi-a zis ca eu o sa suport toate cheltuielile, atat de judecata cat si pentru test. Avand in vedere ca eu nu am spus niciodata ca nu recunosc ca e tatal lui. Ma puteti lamuri, va rog!?