avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate Crzcristi

Activitate Crzcristi

Am luat deja legatura cu creditorul si mi-a confirmat stingerea datoriei, si au trimis si catre BEJ confirmarea de stingere a datoriei.

Cornel Vasile a scris:

solicitati bancii sa va emita un document care sa ateste stingerea datoriei si apoi mergetii cu el la BEJ.

Buna ziua, am terminat o poprire iar acum l-a ultima transa de bani mi-au fost luați o suma de bani mai mare decat era nevoie pentru stingerea datoriei, am luat legătura cu Dna executor iar dansa foarte deranjată de faptul ca am cerut ca diferența de bani sa-mi fie restituită in contul revolut mi-a spus ca nu poate sa imi restituie banii in rebolut pentru ca "probabil" mai am alte datorii si vreau da fraudez creditorii! Apoi i-am pus la dispoziție un extras de cont de la banca românească asa cum a cerut dansa si tot nu mi-a inapoiat suma de bani spunând ca nu a primit confirmarea de la creditor ca datoria este stinsa, am luat legătura cu creditorul si mi-a confirmat ca datoria este stinsa si mi-a spus ca BEJ nu au solicitat de la dansii nivi-un fel de document in această privință! Ce este de făcut sa imi recuperez banii?