avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Activitate Tina10

Activitate Tina10

Buna ziua,sunt valabile inregistrarile audio in cazul unei injustiti contra propiei persoane?Adica tu pt.a demonstra minciuna contra intereselor tale Sau esti injurat Sau atacati verbal,sunt valabile inregistrarile video Sau vocale contra celui care te ataca?
buna ziua ,din pacate de 35de ani in Eforie Sud,la asociatie Mircea cel Batran de peste 35de ani sunt discuti din cauza ap3care a pus nu stiu in ce context monopoli pe cheia panoului de iluminat,ridicol...ceea ce inseamna Ca seara nu este lumina pe scara de atata timp si decide El cand si cum va fi lumina pe scara,stiu Ca este ilegal...desi Sau colectat fonduri pt.a se Pune sensori si schimba panoul,noua administratoare de la inceput il anului se pare Ca inventeaza tot felul de scuze Ca aceasta problema.sa nu se rezolve,noi locatari suntem exasperati va immaginati toata lumea cu lanterne si lanternute pe casa scari,aiutati un caz...exasperat.aceadta asociatie e facuta dintr-un singur bloc nu are casuta postala unde sa trimiti reclamati ,panoul unde scrie asociatie de locatari...e in interiorul scarii,nu este cont bancar si se continua ASA in ritmul asta de ani...stiu Ca exista o lege ce obliga administratorul sa ia in mana situatia si Ca accesul la curent se face doar de organele autorizate.Multumesc
latka a scris:

Nu exista vreo lege care sa va oblige la instalarea unui sistem de protectie incendiu,, Nu inteleg ce inseamna protectia iluminatului ! Nu am auzit vreodata de asa ceva.

Buna ziua,este obligatoriu pt.asociatiile de locatarii,sa monteze sensori de fumo pe scara?de cand ?cu ce lege?multumesc mult.Si care lege protejeaza iluminatul pe scara blocului doar de persoanele autorizate?