avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Activitate GabrielMarinescu60

Activitate GabrielMarinescu60

Din pacate aceasta cale nu constituie pt mine ca si pt orice alt sofer profesionist o solutie:in orice job ai dreptul lTEORETIC la un concediu fara plata de 30 de zile,dar ce fac cu o suspendare de 40 de zile?Nu se poate ca instanta sa nu aiba puterea de a reduce aceasta tampenie la 30 de zile care si asa incurca foarte mult lucrurile.In acest caz nu-mi ramane decat s-o lungesc cat de mult,facand recurs si cerand orice termen posibil pt a ma apropia de pensie care va fi in 2025 februarie.Asta este cea mai idioata lege posibila cu vanarea soferilor la trecerile de pietoni la ore de varf si scoaterea lor din activitate si pe multi si din jobul pe care-l au lasandu-i muritori de foame la o varsta cand nu te mai angajaza nimeni.Numai un cretin putea face o astfel de"lege".
Sofer profesionist;mi s-a retinut permisul pt"necedare a prioritatii pietonilor,politica nu are dovezi,sunt in faza de contestatie(am facut-o)si acum sunt chemat la proces pe 15 nov.Cat ma costa sa reduca pedeapsa de la 60 de zile la 30(mentionez ca necedarea de prioritate nu a fost urmata de nici un incident.