avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate csehalina

Activitate csehalina

Buna, am o intrebare, sper ca ma poate ajuta cineva, as vrea sa stiu daca un furnizor roman imi face un transport international de marfa, poate sa imi faca factura in euro iar eu sa il platesc cash tot in euro, daca da poate sa imi dea cineva baza legala.
Multumesc.
Discuție autorizatie
buna, am si eu o intrebare? am auzit ca de anul acesta trebuie schimbate autorizatiile de functionare la societatile comerciale si persoanele fizice autorizate? iar ne pun pe cheltuieli?
buna ziua, as avea o nelamurire, sunt angajata la o societate cu timp partial. adica cu 4 ore, iar in cartea de munca am un salariu de 300 ron, asta inseamna un venit net de 252 ron, din care se mai scade deducerea personala a impozitului pe veniturile salariale, astea inseamna ca contributia mea salariala pentru impozitul pe salar este 0, as vrea sa stiu daca as beneficia de indemnizatia de maternitate.
multumes frumos
BUNA ZIUA, AS AVEA O INTREBARE, SI SPER CA MA POATE LAMURI CINEVA, IN LEGATURA CU NOUA LEGISLATIE LEGATA DE PLATA CONCEDIULUI DE MATERNITATE.
IN PREZENT SUNT ANGAJATA LA O SOCIETATE DE 7 LUNI CU UN CONTRACT DE MUNCA CU TIMP PARTIAL, SI UN SALAR BRUT DE 250 RON.
DACA RAMAN INSARCINATA,AS VREA SA STIU DACA VOI BENEFICIA DE PLATA MATERNITATI SI CE SUMA?
CUM MI SE VA CALCULA MATERNITATEA?