avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Activitate Jass

Activitate Jass

Discuție acte/impozite
suntem 2 asociati eu 80% parti sociale el 20%. amandoi administratori cu drepturi nelimitate. el a avut activitate pe firma fara sa am acces la ceva fara sa mi ceara vreo parere, suntem amandoi raspunzatori pentru impozite neachitate, acte, bilanturi nedepuse?
Multumesc
Răspuns la discuția tot cesiune va rog sa ma ajutati
nu stu ce probe pot arata , sediul este la el acasa, la banca se duce cand stie ca i intra banii si ii scoate pe toti, ca bun de care se foloseste este un camion pe care l a cumparat pe firma cu banii cu care eu am imprumutat firma, pt care am facut un credit nevoi personale care s a angajat sa l achite dar nu s-a tinut de cuvant. (stiu ca ce am facut ratele mele persoanale nu sunt in subiect de dat in judecata)
apoi eu de actele care mi le adus o perioada m am ocupat pana cand mi a dat bani sa platesc contabil pe urma au ramas nefacute /nedepuse ..la telefon nu mi a raspuns cu lunile..acum am reusit sa vb pentru ca i am scris ca voi merge la avocat si m a sunat. am aflat ca are amenzi mari , permisul suspendat si dosar penal ca a condus fara permis, si ca va vinde camionul sa achite tot ..imi promite ca mi da banii inapoi inclusiv ca putem firma in ordine si apoi sa ies, dar nu l mai cred si nu mi doresc decat sa ies din firma.. ca promisiunile se tin lant de 2 ani.
deocamdata m a contactat cineva de pe site si mi face actele ca sa l conving sa semneze daca nu vrea voi vedea ce pot face in continuare..

multumesc tuturor pentru raspuns.
Răspuns la discuția tot cesiune va rog sa ma ajutati
faptul ca conduce firma singur si confunda banii acesteia cu buzunarul propriu , nu sunt platite impozite etc este motiv intemeiat?
In 2005 am infiintat un SRL Eu am 80 % din actiuni el 20% suntem amandoi administratori .vreau sa ies din firma fara nici o pretentie si sa ma revoc din functia de administrator deoarece singur s a ocupat de firma stiu ca are probleme., motivele sunt multe . am doar copii dupa acte si stampila ,nu mi da actele originale, dar cand ar fii gata cred ca l pot convinge sa semneze cesiunea.
pot face ceva avand doar copii? imi puteti recomanda un avocat bun in Bucuresti ?
Multumesc mult.