avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Activitate Albioara4

Activitate Albioara4

Bună ziua! Va rog din suflet sa ma ajutați, tatăl meu are o locuință de la părinții lui lăsată pe numele lui, o pensie decenta sub decenta chiar, a cunoscut o doamna care îl tot tatonează sa se mute impreuna dar ca nu vrea sa fie data afara din casa când tatăl nu va mai fi sa vrea sa rămână acolo pentru ca îngrijește tatăl, menționez ca tatăl este cardiac cu preinfarct dar este deplasabil, mănâncă singur își face piața singur,etc.. i-am spus sa se mute asa sa conviețuiesca asa,dar nu vrea iar el parca ar fi de acord cu ea,. Am purtat o discuție în care i-am expus situația și spunându-i sa stea asa cu el, ea nu are absolut nici o sursa de venit, a zis ca nu se muta decât cu act ei sau nepoților ei. Consider aceasta fapta ca și înșelăciune nu știu cum sa fac cu ea as vrea sa nu îmi plimb tatăl la politie pentru ca are problemele cardiace, dar nu vreau nici sa aive probleme cu ea. Mulțumesc mult pentru înțelegere.
Bună ziua! Mi-a fost postata poza ca am depășit pe linie continuu în trafic, poza a fost postata pe un grup al orașului unde instiga cetățenii menționez ca îmi duc copilul la scoala și nu este situația plăcută. Ce ma sfătuiți sa fac? Ma refer la datele cu caracter personal, la problema cu depășirea pe linie continua îmi asum. Mulțumesc.