avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate Marianaciulica278@gmail.com

Activitate Marianaciulica278@gmail.com

Sa inteleg ca trebuie sa merg la un avocat si dupa ma pot duce si face toate demersurile eu am consultat un avocat si mi sa zis ca inainte de toate imi trebuie un domicilui stabil in germania in care sa rezulte ca sunt si eu bagata in contractul inchirierei acolo si adresa stabila acolo dupa sa merg la o scoala sa inscriu copilasi sa cer o dovada de acolo precum ca iam inscris dupa care sa le aduc la dansa intreb aici poate imi dati alte solutii mai rapide adica o perioada de cateva luni nu 1 an 2
Eu sunt in alt concubinaj nu am fost casatorita legal cu tatal copiilor,,fostul doar ca lam dat in judecata pentru ami obtine custodia copiilor si sa decis prin instanta custodia comuna cu domiciliul la mine actualul concubin munceste in germania si doresc sa ne stabilim acolo eu daca deocamnadata nu lucrez cum pot proceda cu schimbarea domicilului in germania unde ar trebui sa umblu
Buna ziua am si eu o intrebare eu am sub custodia mea 2 minori doar ca avem custodie comuna cu domiciuliul la mine,mama si asi dori sa plec cu copii in germania iar tatal nu imi acorda procura ce pot face pentru a o obtine acea procura