avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Activitate N. Raluca Anamaria

Activitate N. Raluca Anamaria

Am avut un accident rutier in urma cu 4 luni.Am fost lovita din spate,accident cu victime usoare.La indemnul politistului constatator,am cerut anexa 2 de la dosar pentru societatea de asigurari,spunandu-mi ca mie personal nu mi se poate inmana.Am solicitat anexa,cei de la ipj mi-au comunicat ca au trimis-o catre societatea de asigurari,cei de la asigurari imi spun ca nu au primit-o,asta dupa ce trecuse aproximativ o luna de cand fusase trimisa.Am luat legatura din nou cu politistul,mi-a comunicat ca dosarul se afla la parchet,am mers la parchet sa ma interesez de dosar,acolo mi s-a spus ca dosarul nu se afla la ei au cerut doar numar de inregistrare pe dosar,doamna s-a exprimat fix asa 'spuneti la politisti sa nu va mai minta'in concluzie dosarul este tot la politie.Mi s-a spus ca procurorul nu se mai ocupa de caz si ca de luna viitoare urmeaza sa colaboreze cu alt procuror.Am solicitat din nou anexa 2 la ipj..dar sunt luata peste picior dupa fiecare apel telefonic.Ce ma sfatuiti sa fac?Sau ce ar trebui sa fac?mi se pare bataie de joc,ma paseaza de la unii la altii