avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate alexandrupowge

Activitate alexandrupowge

Da dar eu acum 5 luni am mai avut o suspendare de 60 de zile la care am facut contestatie, are legatura acea contestatie? Zicea cineva ca imi mareste cu o luna si nu pot da redobandirea daca am acumulat timp de 6 luni 2 sanctiuni
Mie mi a luat permisul sambata si ma duc sa predau dovada maine, apoi ma pot duce la biroul rutier sa dau testarea si voi sta 40 zile din 60?
Salut, ce ai rezolvat pana la urma? Sunt si eu in situatia asta asemanatoare, ai putut da redobandire la a doua fapta? Ti a dat o luna in plus sau?
Buna ziua, acum 4 luni mi a luat permisul pe 60 de zile pentru ca nu am respectat indicatiile politistului rutier si derapaj necontrolat, am fost si am depus o contestatie si inca astept sa vad ce se intampla. Mentionez ca eu nu am dat nicio redobandire la prima fapta, doar am facut contestatie in primele 3-4 zile. Acum 2 zile mi a luat permisul iar pentru 60 de zile pentru depasire pe linie continua. Intrebarea mea este daca pot da redobandire la ultima fapta sa stau doar 40 de zile? Zicea cineva ca daca ai 2 fapte in 6 luni nu mai poti da si se majoreaza cu o luna. Este adevarat? La mine contestatia este in asteptare si nu se stie daca o castig sau nu. Ma poate ajuta cineva?