avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Activitate Andree1993

Activitate Andree1993

Buna ziua.Am și eu o problema și am nevoie de 1 sfat.Situatia este cam asa: Am o poprire de la executor judecătoresc pt un credit de la 1 IFN,la care nu am mai plătit rata.Poprirea s a făcut la banca și la angajator.Ca sa nu mi se oprească banii în ambele locuri am obținut de la executorul judecaroresc o anulare a popririi pe contul bancar,deoarece poprirea este făcută deja de angajator.Am dus anularea popririi la banca.Si am spus ca doresc sa îmi închid contul bancar deoarece voi lua salariul cash de la angajator și ca atare nu mai folosesc contul.Banca refuza să îmi închidă contul.Motivele au fost și citez ce mi s a spus de angajatul băncii:"nu putem închide contul atât timp cât aveți poprire la angajator.Cat timp poprirea exista.Nu contează ca aici la banca a fost anulata de Executor.Daca va schimbați locul de munca și aveți alt angajator ?și comisionul de administrare cont îl veți plăti în continuare chiar dacă nu mai folosiți contul". Va rog sa ma ajutați ce pot face în aceasta situația?mi se pare bătaie de joc și un abuz din partea băncii...
Bună oameni dragi.Am și eu o problema și am nevoie de 1 sfat.Situatia este cam asa: Am o poprire de la executor judecătoresc pt un credit de la 1 IFN,la care nu am mai plătit rata.Poprirea s a făcut la banca și la angajator.Ca sa nu mi se oprească banii în ambele locuri am obținut de la executorul judecaroresc o anulare a popririi pe contul bancar,deoarece poprirea este făcută deja de angajator.Am dus anularea popririi la banca.Si am spus ca doresc sa îmi închid contul bancar deoarece voi lua salariul cash de la angajator și ca atare nu mai folosesc contul.Banca refuza să îmi închidă contul.Motivele au fost și citez ce mi s a spus de angajatul băncii:"nu putem închide contul atât timp cât aveți poprire la angajator.Cat timp poprirea exista.Nu contează ca aici la banca a fost anulata de Executor.Daca va schimbați locul de munca și aveți alt angajator ?și comisionul de administrare cont îl veți plăti în continuare chiar dacă nu mai folosiți contul". Va rog sa ma ajutați ce pot face în aceasta situația?mi se pare bătaie de joc și un abuz din partea băncii.Va mulțumesc.