avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 275 soluții astăzi
Forum Activitate DD31

Activitate DD31

Va multumesc mult pt informare.
inteleg. aveti cumva un program prin care sa ajutati pe cei care nu au bani de avocat?
as dori sa va mai intreb daca e problema ca la momentul de fata sunt casnica? venit este pensia de urmas ce primesc cele doua fete mari de la sot si alocatiile de copil si venitul concubinelui.
Imi este concubin. si cand face scandal tot imi spune ca de el pot sa chem si politia ca pana cand ajung ei eu nu mai traiesc. Nu-l intereseaza de politie tot mia zis ce "si ce daca vin? merge inauntru si iese sau si daca va merge in inchisoare si cand iese va contiuna de acolo unde a ramas.
Sa ies din apartamentul meul propriu? De altfel este amenintat toata familia ci ca ne vor taia capul o sa pise pe ei si o sa deie foc la toata casa, ci ca nu ajunge nici patru patrule ca sa-l opreasca ca sa ma omoara sau sa ma nenoroceasca si se leaga de toata familia mea. nu stiu daca o poza ( a ramas urma de lovitura pe fiica mea ceea mare) si un video (despre care el nu stie) in care vorbeste "frumos" se poate folosi ca dovada in caz ca se ajunge la judecatorie. mentionez ca copilul cel mare are aproape 14 ani si ceea mijlocie 8 jumate si in general sunt si ei acasa si aud totul sau si mai rau si ei sunt bagati sau incepe cu ei. Da si mai pe deasupra telefoanele le are sub controlul lui am fost obligat sa pun family link ca sa-mi poata bloca si telefonul meu si astfel vede si pe unde sunt si cat satu lafel si cand ajungem acasa.
buna ziua!
Cum pot sa scap de concubinele fara sa ma bata si sa duca pe copilul minor de 2 ani. mentionez ca de multe ori ma amenintat, ca el pleaca cu copilul iara noi putem sa facem ce vrem (am doi copii din casnicie) si daca ma duc la avocat ma da in judecata in asa fel incat imi va lua copilul.