avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Activitate vlad_86

Activitate vlad_86

Nu politia , nu m-a gasit vinovat de absolut nimic , mai mult am drept de condus .
Teermenul de vinovatie are o definitie foarte vasta , singurul lucru de care sunt vinovat este ca am aceptat sa urc cele 2 perosne in masina , in rest , nu am consumat bauturi alcolice ,nu am incalcat nici o regula de circulatie , doar am pierdut controlul si masina s-a dat peste cap :((:(( , in cazul in care primesc o pedeapsa cu supendare , in ce ar consta ?
sa fac puscarie ?
Pi tocmai de asta imi este frica si de urmari .#-o
Va multumesc pentru rapuns insa problema este ca este posibil sa fiu incadrat la alta fapta in cazul in care victimele au peste 60 de ingrijiri medica parchetul se auto sesizeza din oficiu ,problema este ca din cate am explicat in cazul in care voi cere de la IML certificat medicolegal posibil sa primeasca in jurul a 120 de zile de ingrijiri medicale , totusi a fost accident grav cu extirpare de organe :( ..........dumneavoastra ce imi recomandati ?Va multumesc pentru raspunsurile anterioare ... insa doreasc sa stiu in cazul in care se auto sesizeaza din oficiu care ar fii consecintele?

Va mutumesc anticipat!
Buna ziua,

Am fost implicat intr-un acident ce circulatie ,la volanul unei masini am pierdut controlul volanului si masina sa raspturnat rezultad 2 victime ,una dintre ele a avut o singura zi de sputalizare pentru observati iar cea de a 2 a necesitat 10 zile de sptalizare avand splina scoasa , accidentul a avut loca acum 9 luni de zile dosarul a fost predat la pachet de politie insa a fost respins pentru ca personela care au fost in masina nu au dorit sa depuna plangere la politie si nici sa faca obtina rezultatul de la IML. In dosar sunt anchetat pentru art 184 cp alin 1 si 3 , dar este posibil ca in urma analizelor de la IML sa intru incadrat la alta fapta .Intrebarea este : daca victimele nu doresc sa se prezinte pentru resultatul IML si nu depun plangere la politie ce se poate intampla , sau daca se prezinta la IML si au peste 60 de zile de ingrijiri medicale insa nu au depus plangere la politie parchetul se sesizeaza din oficiu ? care ar fi urmarile ?


Va multumesc anticipat !