avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate georgelove

Activitate georgelove

Răspuns la discuția pedeasa civila
multumesc pt raspuns mai am o intrebare daca sa ajunge la tribunal ma ajuta faptul ca sunt singurul intretinator de familie a 4 persoane mama tata si surori dar locul de munca care lam avut lam pierdut dar poate ma angajez pina se ajungfe la proces mar ajuta va intreb sau ce alceva mar ajuta multumesc
Răspuns la discuția pedeasa civila
asa o sa fac depinde acum daca ma trimite in judecata dar ce nu inteleg eu e posibil sa afle daca eu am avut cazier avind in vedere ca eu cazierul il am curat acum multumesc
Răspuns la discuția pedeasa civila
nu a ajuns la parchet inca pt ca mau sunat de la politie sa mai dau iar o declaratie dar nu stiu dc posibil sa fie pt ca am avut o condamnare cu suspendare acum 3 ani de zile si sentinta a fost se 3 luni suspendare si 6 luni de proba dar cazierul meu este curat pt ca mam angajat acum 2 ani e posibil sa fi aflat se condamnarea cu suspendare pt ca eu nu am trecuto in declaratie nu stiu ce sa ma mai fac e posibil ca dosarul meu sa nu treaca de parchet sa nu ajunga la tribunal si sami dea o amenda penala sau administrativa va multumesc pt sfaturi si ast raspunsul vostru.
Răspuns la discuția pedeasa civila
andymaurul a scris:

In opinia mea,amenda administrativa.Dar sa fiti cat mai sincer si cooperant cu anchetatorii.Aratati ca va pare rau,sunteti la prima abatere.Da,aveti sanse pentru aplicarea unei amenzi administrative.Lipseste si plangerea victimei...


am o intrebare vreau sa plec in strainatate si nu mia venit nimik aks in legatura cu fapta ce se va intimpla daca nu ma prezint la tribunal o va amina sau ma judeca in lipsa si as mai vrea sa stiu ce pedeapsa mi se va aplica daca nu sunt prezent?multumesc
Răspuns la discuția pedeasa civila
Da s-ar putea sa se conmstate lipsa periocului social si sa va aplice 1/1 cod pebnal in sensul inlocuirii raspunderii p enale cu o amenda administrativa adica se va ajunge la tribunal
nu se poatee face ceva sa nu se mai ajunga la tribunal si daca va fii amenda imi puteti spune ce valoare aproximativa va fii multumesc pt raspuns
Discuție pedeasa civila
am o problema am furat o geaca de la munca
prejudiciu sa recuperatin valoare de 400 lei
proprietarul geci nu a facut plingere dar in schimb a facut firma de paza adika firma de la centrala nucleara am dat declaratie am recunoscut fapta si acum nu stiu ce pedeapsa ma asteaptaa vreau sa stiu daca se va ajunge la tribunal si as vra sa stiu daca va fii amenda administrativa ce valoare va avea ast raspuns urgent
multumesc